Vínna karta

CHATEAU TOPOLČIANKY

Veltlínske zelené

1,20€/1 dcl      9€/0,75l

Žlto-zelená farba s jasnou iskrou. Vôňa lipových kvetov, mandlí a medu v závere elegantná svieža chuť s jemne korenistým dozvukom. Tip pre podávanie : grilovaná hydina, pečené ryby, cestoviny.

Müller Thurgau

1,20€/1 dcl      9€/0,75l

Bledožltá farba, skvostná kvetinovo-ovocná vôňa. Harmonicky svieže a ľahké víno. Tip pre podávanie : k ľahkej úprave hydiny a rýb.

Sauvignon

1,20€/1 dcl      9€/0,75l

Jasnožltá farba, ovocný tón broskýň, egrešov a žihľavy. Príjemná a svieža s ríbezľovým dozvukom. Tip pre podávanie : podávame k darom mora, rybám a cestovinovým šalátom.

Chardonnay

1,20€/1 dcl      9€/0,75l

Iskrivá zlatožltá farba. Vôňa tropického ovocia, banánov a lieskových orechov. Elegantná a svieža chuť. Tip pre podávanie : vychutnáte si ho samotné, alebo chuťovo skvele doprevádza cestoviny, ryby, morské plody a biele mäso.

Rulandské biele

1,20€/1 dcl      9€/0,75l

Sýtožltá farba so sýtožltým okrajom. Kvetinová vôňa s prechodom do orieškov a chleboviny. Plná a elegantná chuť. Tip pre podávanie : k teľaciemu mäsu, sladkovodným rybám, k hustejšie upravenej hydine, k smotanovým syrom.

Rulandské šedé

1,20€/1 dcl      9€/0,75l

Zlatožltá farba. Vo vôni sú jemné tóny pomarančov, medu a karamelu. Veľmi hebké, plné a extraktívne víno. Je skvelým spoločníkom k špecialitám z hydiny a teľaciny.

Rizling rýnsky

1,20€/1 dcl      9€/0,75l

Slamovožltá farba, príjemná vôňa lipového kvetu, marhúľ a letných jabĺk. Chuť je plná a harmonická s výraznou kyselinkou. Tip pre podávanie : vhodné k teľaciemu mäsu a rybám, k mastnejším predjedlám.

Muškát moravský

1,20€/1 dcl      9€/0,75l

Svetložltá farba so zlatistým nádychom. Vôňa je nezameniteľná, výrazne muškátová, jemná a lahodná chuť. Tip pre podávanie : v čínskej kuchyni, k múčnikom, cestovinovým šalátom a grilovanej hydine.

Devín

1,20€/1 dcl      9€/0,75l

Jantárovožltá farba. Korenisto-muškátová vôňa s dotykom agátu v chuti plné a vyvážené víno. Víno sa hodí k jemne pikantnej úprave bravčového mäsa, k pečenej a grilovanej hydine.


RUŽOVÉ VÍNA

Svätovavrinecké rosé

1,20€/1 dcl      9€/0,75l

Nádherná lososovo-ružová farba. Buket tvoria záhradné jahody a čerešne. Ľahké osviežujúce víno s decentnou kyselinkou a ovocným dozvukom. Tip pre podávanie : k ovocným a listovým šalátom, sladkým múčnikom.


ČERVENÉ VÍNA

Frankovka modrá

1,20€/1 dcl      9€/0,75l

Jasná rubínová farba. Nádherný buket zrelých čerešní a jemnej škorice. Harmonická ovocná chuť v závere s chuťou po čokoláde. Frankovka je neodmysliteľnou súčasťou kačacích a husacích hodov. Chuťovo vyzdvihne aj pokrmy z tmavého mäsa.

Cabernet Sauvignon

1,20€/1 dcl      9€/0,75l

Sýta granátová farba. Príjemná vôňa čiernych ríbezlí s podtónom žihľavy. Plná chuť s uhladenou trieslovinou. Harmonicky dopĺňa údeniny, tmavé mäsá a divinu.

Rulandské modré

1,20€/1 dcl      9€/0,75l

Rubínovo červená farba, vo vôni sú tóny černíc a zrelých čerešní. Lahodná chuť sliviek a čokolády. Tip na podávanie : pokrmy z tmavého mäsa, pečeného bravčového a zveriny.

Neronet

1,20€/1 dcl      9€/0,75l

Tmavá bordovo-červená farba. Vôňou sa prelínajú lesné plody a horká čokoláda. Zamatovo elegantná chuť po bobuľovom ovocí. Tip na podávanie : hodí sa k špecialitám z hovädzieho mäsa, pečenej kačky a husi.

Alibernet

1,20€/1 dcl      9€/0,75l

Atraktívne víno bordovo-fialovej farby, (patrí do rady farbiarok) s vôňou horkých višní a štipkou anízu, v chuti dominujú tóny černíc a ríbezlí. Chuť Alibernetu sa ocení pri pokrmoch z tmavého mäsa, pečeného bravčového a zveriny.


SEKTY

Pri žiadnej sviatočnej príležitosti nemôžu chýbať na stoloch hostí kvalitné perlivé vína. Jeho chuť oceníte ak je príjemne vychladené. Elegantné perlenie, príjemná vôňa, lahodná chuť, bohatá pena urobí výnimočné chvíle ešte výnimočnejšími.

Hubert de Luxe

12€/fľ

Hubert LÓriginale Brut

15€/fľ